Ana Sayfa MODA Kendall Jenner Stiline Dair İpuçları

Kendall Jenner Stiline Dair İpuçları

tarafından nasılyapsam
kendall jenner stili

Kardashian ailesinin göz bebeklerinden olan Kendall Jenner, gerek günlük yaşantısı, gerekse özel gecelerde yapmış olduğu seçimlerle hem moda dünyasına hem de hemcinslerine ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Onu bu kadar ilgi çekici yapan şeyin ise, dünyanın en tanınmış ailelerinden birine sahip olmasının yanı sıra; kendi stilini ve tarzını mükemmel bir şekilde harmanlaması olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kendall Jenner stiline dair önemli ayrıntıları bulabileceğiniz yazımız, başlasın o zaman!


1- Mini Kot Şortlar

Ünlü süper modelin stilinin en önemli ve dikkat çeken ayrıntıları: Çabasız şıklık, doğallık ve rahatlık. Giydiği her kıyafette, bunları vurgulayan Kendall’ın, sıklıkla kullandığı parçaların başında ise mini kot şortları geliyor. Bazen bir terlikle, bazen bir sneaker ile, bazen de topuklu bir botla şortlu kombini tamamlıyor.

Kendall Jenner, uzun bacak boyunun avantajıyla mini kot şortu mükemmel taşıyor.

2- Mini Elbiseler

Kendall Jenner stilinin vazgeçilmez parçalarından biri de, onun kusursuz fiziğini gözler önüne seren mini elbiseleri. Jenner, bu elbiseleri çoğunlukla ince topuklu ayakkabılarla giyinse de, bazen sneaker ile de farklı bir hava yaratabiliyor. İnce kemik yapısına çok yakışan bu kıyafetler, Kendall’ın şıklığına şıklık katıyor.

3- Kot Montlar

Kendall’ın hemen hemen her mevsimde tercih ettiği kot montları da ünlü modelin vazgeçemediği zamansız parçalardan.

4- Siyah Kıyafetler

Kendall’ın gerek özel davetlerde, gerekse gündelik yaşantısında çokça tercih ettiği renklerden birisi siyah. Onu siyah yazılı tişörtler, siyah mini elbiseler ya da siyah takımlar içinde sıklıkla görebilirsiniz.

5- Cesur Seçimler

Kendall Jenner stilinin anahtarlarından bir diğeri de cesur seçimleri. Bu bazen transparan, bazen de kasık dekolteli bir yırtmaç ya da derin göğüs dekolteli bir kıyafet olabiliyor.

6- Tüylü Kıyafetler

Masallardan fırlamış gibi görünen tütü kıyafetler, tüylü dokuya sahip romantik elbiseler de bazı özel davetlerde Kendall’ın çokça tercih ettiği parçalardan.

kendall jenner stili

7- Eşofmanlar

Günlük yaşantısında rahatlığından taviz vermeyen Kendall, eşofman seçimleriyle de oldukça şık ve farklı olmayı başaran isimlerden.

kendall jenner eşofman

8- Portakal Rengi (Oranj) Seçimler

Ona en çok yakışan renklerden biri hiç kuşkusuz portakal rengi. Ne zaman bu renkte bir kıyafet tercih etse, koyu kahverengi saçları ve ten rengiyle kusursuz bir uyum göstererek, ortamın en şık ve dikkat çekici kadını haline geliyor.

9- Mercan Rengi Seçimler

Kendall’a çok yakışan bir başka renk de mercan. Pürüzsüz ve ışıltılı cildi, saçları ve masum güzelliğiyle ahenk içinde olan bir renk. Bu rengi ne zaman giyse, otomatik olarak şık ve havalı olmayı garantiliyor desek yeridir.

10- Beyazlar

Beyaz seçimleri ile birçok influencer (başarılı bir ilham örneği için tıklayın) ve bloggera ilham veren Kendall Jenner, bazen klasik kesimlere sahip elbiseler bazen de sezon trendlerinden esinlenerek yapılmış özel kesimlere üzerinde hayat veriyor. Adeta bir prenses gibi görünen Kendall’ın beyaz tercihleri de moda dünyasına yön verecek cinsten.

11- Güneş Gözlükleri

Paparazzilerin ve basın mensuplarının dikkatini çekmeye başladığı günden bu yana, Kendall Jenner’ın en sevdiği aksesuarları belki de gözlükleri diyebiliriz. Süpermodelin, havalı stilini tamamlayan çeşit çeşit güneş gözlüğü var. Küçük burnuna, kemikli ve ince yapılı yüzüne hemen hemen her güneş gözlüğü yakışıyor.

Aksesuarlar, stilinizi tamamlayan en önemli parçadır.

12- Şapkalar

Kendall Jenner stilinin imzalarından bir diğeri ise her daim kullandığı şapkaları. Sportif, hasır fötr, kasket modellerini sıklıkla kullanan Kendall’a şapka çok yakışıyor. Bazen basit gibi görünen bir looka ufak bir şapkayla damgasını vurabiliyor.

13- Saç Stili

Romantik, dağınık toplanan saçlar, dümdüz jilet gibi fönlü saçlar, pek fazla uğraşılmamış gibi görünen havalı belli belirsiz dalgalar, kırık fönler… İşte, Kendall’ın genelde çok risk almadan kullandığı saç stillerini bu şekilde özetleyebiliriz. Saç renginde de risk almayan ve genelde koyu kahve saçlarına aşina olduğumuz güzel model, sağlıklı, parlak ve dolgun saçlarıyla dikkat çekiyor.

14- Makyaj Stili

Ablası Kim Kardashian gibi Kendall’ın da belirli bir makyaj stili var ve onun dışına çıkıp farklı şeyler denemeyi pek sevdiği söylenemez. Dumanlı göz makyajı (smokey eye), nude dudaklar, kusursuz bir rimel ve şeftali tonlarında bir allık Kendall Jenner makyaj stilini özetliyor.

Makyajda favorim kedi göz makyajı. Benim için gözler çok önemli. Ve maskara, bol bol maskara.”

Kendall Jenner
Kendall’ın makyaj tarzı

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorum Bırakın