Ana Sayfa TEKNOLOJİ Duyduğum Müziği Nasıl Bulurum?

Duyduğum Müziği Nasıl Bulurum?

tarafından nasılyapsam
Duyduğum Müziği Nasıl Bulurum?

Bir markette dolaşırken ya da bir restoranda yemek yerken arka fonda çalan müziği çok sevdiğiniz ve merak ettiğiniz zamanlar olmuştur muhtemelen. Sözlerini anlamaya çalışarak, Google’da yazarak şarkıyı bulmaya çalışmak artık eskide kaldı. Bu sıkıntıyı gideren süper ötesi bir uygulama yapmışlar bile. Bundan böyle, “Duyduğum müziği nasıl bulurum?” diye düşünmüyoruz. Çünkü Shazam var!

Shazam, etrafında çalan müzikleri ve televizyon ürünlerini tanıyabilen bir mobil uygulamadır.

Akıllı telefona yüklenen 1 mb’den daha ufak bu uygulama sayesinde, artık dinlediğiniz hemen hemen her müziği tanımlayabilme imkanına sahipsiniz. İnternete bağlı olup olmamanız çok da önemli değil. Müziği dinletip, online olduğunuzda da bilgi alabilirsiniz.

Uygulama çok basit bir işleyişe sahip. Şarkı çaldığı sırada, uygulamayı açarak ana sayfada yer alan butona (aşağıdaki şekilde) dokunmanız gerekiyor. Böylece, merak ettiğiniz müzik sesini analiz edip dijital parmak izi oluşturan Shazam, milyonlarca şarkı arşivinden oluşan veri tabanında bir arama gerçekleştiriyor. Saniyeler içinde eşleşen sonuçla ilgili detayları gösteren bu uygulama sayesinde her tür müzik ile tanışabilirsiniz. Ayrıca, yapmış olduğunuz aramaları hafızasında saklayan bu uygulama sayesinde müzik bilgilerini sonradan incelemek üzere kaydedebileceğiniz bir kütüphane bölümü de mevcut.


Uygulamayı indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz:

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorum Bırakın