Ana Sayfa MODAAksesuar 2020 Küpe Modası

2020 Küpe Modası

tarafından nasılyapsam
2020 küpe trendleri

Küpeler, yıllar boyunca kadınlığın sembolü ve bir kimlik işareti olmuştur. 7000 yıldan fazla bir süredir popülerliğini koruyan bir aksesuar olan küpe, eski Asya’da ortaya çıkmıştır. Hatta Mısırlılar, bir zamanlar varlıklı (üst sınıf) olduklarını göstermek için küpeler takarlarmış. Fakat, antik Roma’da küpeler sadece köleler tarafından kullanılmış. İşte bu, popülerliğini asla kaybetmemiş olan aksesuarın son trendlerini, 2020 küpe modası yazımızda inceledik.

1- Kolye Uçlu Halka Küpe

Bu sene eski kolyeleri geri dönüştürebilir ve minik çemberler yardımıyla kolye uçlu halka küpelere çevirebiliriz. Hem çok basit, hem de çok havalı! Dilerseniz basit malzemelerle kendi tasarımınızı da yaparak 2020 küpe modasına ayak uydurabilirsiniz.

2- Sanatsal Küpeler

2020’de kulaklarımıza sanat eserlerini giyiyoruz! Soyut şekiller, Picasso yüzü olan telkari küpeler kulaklar için olmazsa olmazlardan. Orijinal görüntüsü ve farklı duruşlarıyla bolca seçeneği mevcut olan bu küpeler, kombinlerinize otantik bir hava katacak.

3- Tıknaz Küpeler

Kulağa yakın duran, sallantılı olmayan tıknaz küpeler yine bu senenin trendlerinden. Hem gündelik, hem de klasik kullanımda oldukça şık bir görüntü sunan bu küpelerden edinmenin tam zamanı.

2020 küpe trendleri

4- Daha Fazla Küpe

2020’de küpe sloganlarından birisi de “Daha fazlası, daha fazla!” oldu.

Artık kulaklara ne kadar çok küpe ve minik piercing takabilirseniz takın. Her iki kulakta farklı küpeler de deneyebilirsiniz. İlla ki simetrik olmak zorunda da değil. Üst  kulak bölgesi için klipsli, mıknatıslı küpeler de olabilir. 

5- İncili Küpeler

Uzun bir süre boyunca, inci, takı moda endüstrisinde bir tabu, burjuva sembolü olarak kabul edilmiş. Fakat 2020’de inciler tüm ihtişamıyla geri döndü. Hem klasik hem de sportif kıyafetlerinizle de rahatça kullanabileceğiniz bir aksesuar olmasının yanında, görünüşünüze bir zarafet katacaktır.

6- Deniz Kabuğu Şeklinde Küpeler

Yaz mevsiminin vazgeçilmez aksesuarlarından olan deniz kabuklu küpeler, 2020’de geri döndü. Ferah ve tarz görüntüsü ile birçok kıyafetinize uyum sağlayacaktır. Deniz kabuğu modeli küpeler. yeni tasarımlarda altın, gümüş ve plastik olarak çok çeşitli şekilde malzemelerden yapılabiliyor. Tercih size kalmış. Hepsi de oldukça hoş görünüyor.

2020 küpe modası için aşağıdaki websitelerine göz atabilirsiniz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Yorum Bırakın